Як відомо, поточний 2020 рік виявився не найпростішим для всіх нас, як мінімум через оголошену у всьому світі пандемію, фінансову кризу і самоізоляцію. Плани багатьох українців їхати на заробітки до країн ЄС також скоригували форс-мажорні обставини.
Однак світ потихеньку починає приходити до тями, з'являються нові пропозиції щодо працевлаштування в Європі для українців. Їхати чи не їхати на заробітки до ЄС? Давайте розглянемо.
Хто їде працювати до Європи?
За статистикою заробітчанами в країнах ЄС стають здебільшого чоловіки та жінки від 20 до 60 років, з різним рівнем освіти, але частіше із середнім спеціальним, які проживають у всіх регіонах України.
Заради справедливості слід зазначити, що за результатами опитування платформи OLX приблизно кожен п'ятий із усієї кількості українців, які виїжджали на заробітки за кордон, не планують повторно виїжджати, а шукають чи вже знайшли працевлаштування в Україні.
Чому українці їдуть на заробітки до Європи?
На першому місці через маленькі зарплати в Україні. Українці сподіваються заробляти більше й у твердій валюті. Тим більше, що численні агенції з працевлаштування у Європі обіцяють і навіть гарантують їм такі можливості для заробітків.
На другому місці, нестача робочих місць в Україні, на думку потенційних робітників іммігрантів.
На третій позиції є бажання пожити за кордоном і подивитися світ.
Які країни ЄС пропонують працевлаштування українцям у 2020 році?
Традиційно українці під час працевлаштування в Європі обирали та обирають такі країни:
- Німеччина.
– Польща.
– Італія.
– Чехія.
– Словаччина.
– країни Прибалтики.
Однак у 2020 році на перше місце роботи в ЄС виходять країни з можливістю легального працевлаштування та оформленням усіх супутніх документів.
Країни ЄС для легального працевлаштування
ЧЕХІЯ
Чеська Республіка традиційно приваблює українців, які бажають заробити у Європі. Відповідно багато так званих агентур - агентств-посередників з працевлаштування українців, пропонують вакансії в цій країні і можливість легального і пристойного за сумою заробітку.
Однак на практиці кількість кандидатів на вакансію перевищує попит, а багато українців після приїзду до Чехії з оформленою візою дізнаються, що їхню вакансію вже закрито.
Як правило, агентура пропонує їм інші варіанти працевлаштування та перебування: житло, умови роботи, зарплати.
Таким чином, обираючи Чехію як країну трудової імміграції, необхідно чітко зважити всі за і проти, зібрати відгуки онлайн та чітко розуміти свої права та обов'язки у країні перебування.
Вибирайте тільки надійних посередників з працевлаштування в Чехії та постарайтеся якнайкраще розібратися у всіх нюансах працевлаштування, перебуваючи ще в Україні.
СЛОВАЧЧИНА
Незважаючи на те, що Словаччина – не найбагатша країна в ЄС, вона досить стабільно розвивається, навіть усупереч глобальній кризі.
У Словаччині за останні роки було залучено інвестиції з розвитку промисловості, особливо автомобілебудування. Тут створено робочі місця, куди охоче беруть іноземців, зокрема й українців. Це робітничі спеціальності на численні заводи та фабрики, різноробочі, працівники на склад, у сфері послуг тощо.
Проте стандартна оплата у Словаччині становить від 3 до 4 євро за годину. При 8-годинному робочому дні та графіку 40 годин на тиждень місцеві роботодавці дозволяють працювати до 10-12 годин на день, іноді і в суботу.
Громадянам Словаччини за подібні види робіт платять щонайменше від 4,20 євро за годину.
Якщо ви бажаєте заробляти більше пропонованого мінімуму, необхідно мати потрібні на ринку праці в Словаччині кваліфікації, професійні навички та практичний досвід.
Для працевлаштування з профільним досвідом необхідно спочатку підшукувати відповідну вакансію з більш високою оплатою та дотримуватися подальших вказівок вашого менеджера з агенції з легальної роботи у Словаччині.
Таким чином, якщо ви хочете легально працювати в Європі, звертайтеся до агентств-посередників, які пропонують не тільки вакансії, а й механізм працевлаштування відповідно до правил та вимог країни, що приймає.
Ніколи не завадить зібрати додаткову інформацію, наприклад, у Ютуб, про країну вашого вибору та реальний досвід працевлаштування в ній від таких самих заробітчан перед прийняттям остаточного рішення.