Як і ким працюють українці у Словаччині?

Незважаючи на суперечливі відгуки в інтернеті та пост-пандемічну ситуацію у світі, багато українців все ще цікавляться можливістю працевлаштування в Європі в 2022 році. У цій статті розглянемо можливість легальної роботи у Словаччині для українців.

Словаччина – це країна ЄС у Центральній Європі. Хоч і не найбагатша країна Євросоюзу, Словаччина має переваги. Серед них:

Щодо стабільні економічні показники.
Наявність робочих місць та вакансій для іноземних громадян.
Доброзичливе ставлення до українців.
Можливість легально працевлаштуватися у Словаччині.

Хоча заробітки з вакансій, що не потребують будь-якої особливої ​​кваліфікації, не дуже високі - від 3 євро на годину, багато українців особливо з сільської місцевості вибирають для себе можливості стабільної та легальної роботи у Словаччині 5-6 днів на тиждень від 8 до 12 годин на добу.

Де ж українці працюють?

На заводах та фабриках.
У Словаччині безліч заводів та виробничих підприємств, у тому числі автомобілебудівних. Постійно оновлюються заводські вакансії у різних регіонах Словаччини. Сюди приймають чоловіків та жінок, фізично сильних, без додаткових професійних умінь.

На складах.
При розвиненій логістичній сфері у Словаччині існує потреба у різних працівників складу. Заробіток у цій промисловості стартує від 3 євро на годину і залежить від виконуваної роботи.

Фахівці з досвідом роботи на складі або, наприклад, навантажувачі можуть претендувати на більш високу ставку на годину.

На будівництві.
У Словаччині за статистикою приблизно половина працюючих українців працюють на будівництві. Ставки за годину та умови роботи можуть сильно відрізнятись. Необхідно заздалегідь прояснити всі нюанси працевлаштування у сфері будівництва, робочий день, обов'язки та заробіток за годину, ще перебуваючи в Україні.

Звертайтеся лише до перевірених посередників, які мають контакти із прямими словацькими роботодавцями.

На прибиранні, благоустрої та у клінінгу.
Роботу в клінінговій компанії, на благоустрої території або, наприклад, покоївки в готелі частіше вибирають жінки. Звичайна погодинна оплата за таку роботу складає від 3 до 4 євро за годину.

Сезонні сільськогосподарські роботи
Як правило, це тимчасова зайнятість із збирання врожаю. Мінімальна ставка за годину починається від трьох євро.

Інші послуги: пральня, пекарня, розфасовка товарів.
На такі роботи приймають різноробочих і помічників, тому заробіток на годину тут, як правило, мінімальний. На таку роботу приймають як жінок, і чоловіків, часто без попереднього досвіду роботи.

Для того, щоб реально заробити у Словаччині, необхідно якомога точніше уявити умови працевлаштування, робочі обов'язки, житло, витрати на харчування та реальні зарплати "брудними" та "чистими на руки" ще перебуваючи в Україні.

Тому так важливо ретельно вибирати агентство з працевлаштування, яке працює з прямим роботодавцем у Словаччині і отримувати грамотні консультації з усіх питань, що вас цікавлять.

Довіряйте перевіреним агентурам-посередникам із позитивною репутацією на ринку працевлаштування в Європі та хорошими відгуками в інтернеті.