Високосний 2020 рік вже увійшов в історію як рік всесвітньої пандемії, фінансової кризи, що розвивається, і соціальної ізоляції цілих країн, що послідувала за ними. Тому лише зараз поступово відкриваються кордони і знову з'являються нові вакансії для українців на ринку працевлаштування в Європі.
Традиційно українці обирають для працевлаштування в ЄС такі країни, як:
– Польща.
– Італія.
– Чехія.
– Німеччина.
– Словаччина.
– Литва.
Однак завдяки підвищеному попиту в українців на стабільні заробітки в єврозоні, до 2020 року виникла величезна кількість шахраїв, які отримували надприбутки, торгуючи неіснуючими чи неактуальними вакансіями, широко експлуатуючи тему безвізу.
Багато українців-заробітчан постраждали від рук несумлінних агентств з працевлаштування за кордоном. Ютуб та соціальні мережі рясніють відгуками про шахрайство при працевлаштуванні українців у Європі.
Однак у 2020 році на ринку роботи в ЄС залишаються переважно перевірені агентства-посередники зі стабільною репутацією та зв'язками з роботодавцями в країні Євросоюзу безпосередньо.
Золотим стандартом стає легальне працевлаштування українців у Європі, оформлення всіх супутніх візових документів та дозволів.
Компанія LibertyPlus представляє реальні вакансії від прямих роботодавців - компаній та бізнесів у Чехії та Словаччині.
На думку менеджерів агентства, необхідно самим детально розумітися на всілякі нюанси працевлаштування в країні ЄС, місцевих вимогах, умовах праці та проживання перед тим, як займатися консультуванням клієнтів з питань працевлаштування в Європі.
Найперспективнішими напрямками роботи з працевлаштування українців у Європі є зараз Чехія та Словаччина.
У цих країнах успішно розвиваються промислове виробництво, у тому числі автопром, а також логістичні та складські послуги, клінінгові та інші послуги. Це створює безліч робочих місць та можливості для заробітків у євро.
Особливо в Словаччині на сьогоднішній день можна працевлаштуватися чоловікам та жінкам по вакансіях, де потрібна некваліфікована праця. Однак тарифи за годину – від 3 євро, що не так уже й багато. Щоб заробити, українцям доводиться працювати по 10-12 годин на день, 5-6 днів на тиждень.
За статистикою заробітчани з України прагнуть закордон через низькі зарплати на батьківщині, відсутність робочих місць і бажаючи побачити світ.
Словаччина, як правило, дає можливість працювати різноробочими у різних місцях, але за мінімальну ставку. Щоб заробляти більше, необхідно мати певні професійні навички, потрібні в даній сфері.
Наприклад, автомеханік на автозаводі, оператор навантажувача на складах, будівельні спеціальності з досвідом роботи.
Чи розглядаєте для себе можливість працювати в Європі в 2020 році легально?
Постарайтеся зібрати якнайбільше інформації про країну, вакансії, обов'язки, порахувати заробіток, вартість життя в країні, щоб прийняти поінформоване рішення, чи варто їхати на роботу, чи можна підшукати зайнятість в Україні.